Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo Žáci: Zeleneč - Milovice 12:1

26. 9. 2011

SK Zeleneč  -  FK Milovice   12 : 1 ( 7:0 )

sobota 24.9. 2011  10.15h.

 

Ač výsledkově to nevypadá, ale na náš trávník zavítal aktuálně druhý tým tabulky I.A třídy.  Kluci měli ze soupeře docela velký respekt, a k zápasu nastupovali velmi koncentrovaní a plný odhodlání předvést domácímu publiku pěkný fotbal. Výkon mužstva byl v prvním poločase velmi kvalitní a hned od začátku to byl náš tým, který určoval tón zápasu. Náš styl hry, ač fyzicky velmi náročný, je většině soupeřů velmi nepříjemný a mnoho týmů si s ním neví příliš rady. Samozřejmě jsme s Tomášem Krůlem zpočátku nenacházeli u hráčů přílišného pochopení, kdy bylo nutné vybudovat v hráčích vlastní potřebu základní fyzické vyspělosti a na ní teprve začít stavět fotbalovou nadstavbu. Tu postupně rozvíjíme s náročnějšími herními variantami, podle schopností jednotlivých hráčů.

Dnešní zápas myslím ukázal jak fyzickou připravenost našeho týmu, tak ukázky herních variant, které by žáci této věkové kategorie měli zvládat. Musím říci, že jak jsem soupeřovi hráče pozoroval, nebyli úplně špatní, ale nevěděli si rady s narážečkami v pohybu, ani s měněním postů jednotlivých hráčů našeho mužstva. Samozřejmě, že bylo o přestávce co říci a vylepšovat a také jsem důrazně vyčetl záložní řadě, že se někdy nechala příliš strhnout v ofenzívě, bez zajišťování středu pole. Ve druhé půli jsme výrazně prostřídali, hra tím samozřejmě ztratila z naší strany přesnost a plynulost, ale začleňování nových kluků je nesmírně důležité a myslím, že i oni sami poznali jak musí na sobě zapracovat, aby se mohli plynule a plnohodnotně  zapracovat do námi nastaveného systému.

Myslím, že i dlouhodobě dobře nastavená příprava, jak letní, tak zimní, kterou měníme jenom v drobnostech, tak abychom vše směřovali k mistrovským zápasům jako vyvrcholení celé naší snahy.

Co je také velmi přínosné je fakt, že o góly se podělili všichni středopolaři i útočníci a to včetně střídajících hráčů.

Doufám, že kluci připravili pěkné fotbalové zážitky všem divákům, i vedení SK, které včele s předsedou zavítalo po zápase do šatny a poděkovalo za předvedený výkon. Kluci byli mile překvapeni a myslím, že to byl výborný počin pro motivaci a touze se dál vyvíjet. O pozápasovém občerstvení pro hráče ani nemluvě :-))

Novák Pavel - trenér

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář